Video w e-mailingach cz. I

Opinie użytkowników o video w e-mailingach są mocno podzielone. Jednak prawie połowa respondentów uznała, że nie ma to dla nich znaczenia. Wynika to przede wszystkim z tego, że wciąż większość programów pocztowych nie pozwala na odtworzenie video w treści wiadomości. Dlatego video uruchamia się po kliknięciu w grafikę z linkiem. Jednak w takich przypadkach często zdarza się, że nie wszystko dobrze się ładuje. Istotne jest również dopasowanie materiału video do urządzeń mobilnych, co wciąż nie zawsze jest standardem. Dodatkowe kliknięcia i wydłużanie ścieżki dotarcia do kluczowego komunikatu odstraszają odbiorców.

Współczesny użytkownik szuka konkretnych, dopasowanych treści i chce, żeby komunikat dotarł do niego możliwie jak najszybciej.

Video króluje w serwisach społecznościowych, dlatego właśnie ponad 30% badanych uważa, że nie ma dla niego miejsca w e-mailingu. E-mailing ma być komunikatem bez-pośrednim, dopasowanym do intencji zakupowych. Samo video może być jednak ciekawym wyróżnikiem kampanii – „wisienką na torcie”. Dynamiczne, dopasowane do urządzeń mobilnych i programu pocztowego video, z dodatkową personalizacją może zwiększyć efekty kampanii nawet o 60%. Wykorzystanie video w wiadomości przełoży się na wizerunek firmy, lojalność klientów, a co za tym idzie zwiększenie sprzedaży.